ТРИВОЖНА ВАЛІЗА

 

Вогонь своїми руками


Запальнички, сірники, рідина для розжигу для багаття - прогрес зробив все, щоб вбити в людині первісні навички виживання, серед яких розведення вогню на одному з перших місць. Залишай всі гаджети будинку, біжи в ліс, роздягайся догола, залишивши тільки пов'язку на стегнах, адже сьогодні ми навчимо тебе добувати вогонь тертям.

Все, що знадобиться для розведення вогню, - це суха палиця, дошка, ніж (ну, добре, не всі гаджети треба було залишити вдома), трохи трута і руки, що ростуть з потрібного місця. Для початку вибери сухе стебло рослини або гілку від дерева завдовжки близько півметра і 3-4 сантиметри в діаметрі і оброби її зовні, щоб стала гладкою. Підійдуть стебла коров'яку, марі білої, золотушника або юки.

Далі вибери дошку, наприклад, з кедра, плакучої верби або липи мінімум удвічі ширше «свердла», яка буде стійко стояти на землі, коли ти всерйоз почнеш видобуток полум'я. Тепер зроби ножем в дошці кілька напрямних 20-міліметрових заглиблень, «рассвердлить» його за допомогою заготовленої палиці і зроби ножем невелику виїмку в дошці під кутом 45 градусів до краю.

Заготов суху кору дерев, дрібні гілки і, звичайно ж, труть так, щоб вони в потрібний момент опинилися під рукою. Тепер можна приступати до самого сакрального дійства - випалюванню полум'я. Вприся ногою або коліном в дошку і візьмися обома руками за верхню частину «свердла», спрямованого іншим кінцем в поглиблення. Тепер починай «терти» палицю між долонями і одночасно сильно дави вниз. Твої руки почнуть зісковзувати, але це нормально, адже ми недарма взяли довгий інструмент.

Коли руки опиняться в самому низу, потрібно максимально швидко перехопити «свердло» знову у верхній частині і продовжити. Чим швидше це буде зроблено, тим менше тепла буде втрачено між труться один об одного поверхнями. Дерев'яний пил, що утворився навколо отвору, і димок свідчать про те, що ми на вірному шляху і треба тільки додати трохи зусиль і трута в ту саму виїмку скраю, щоб вогонь нарешті з'явився. Прискориться, зробивши пару-трійку енергійних підйомів-спусків по циліндричній поверхні, і як тільки побачиш що впевнено загорівся труть, відкладай все і швидко, але акуратно піднось невеликий розжиг до вогню, інакше доведеться продовжувати «буріння», а то й починати його заново.Создан 21 окт 2014