ТРИВОЖНА ВАЛІЗА

Господарсько-побутові предмети, які підходять в якості засобів для виживання.
Господарсько-побутові предмети, які підходять в якості засобів для виживання.


Більшість природних катаклізмів підступні тим, що вони можуть початися раптово. На такий випадок у надійному місці не зайвим буде приховати тривожну валізу. Якщо про речі для виживання не подбали заздалегідь, екстрений набір доведеться збирати з того що є. Ми провели ревізію звичайних речей, більшу частину з яких можна знайти в кожному будинку, і вибрали 10 предметів, які можуть бути корисними в надзвичайних ситуаціях.

 

Відбілювач хлоромісткий

 
Засіб побутової хімії може застосовуватися не тільки для видалення плям і повернення білизни речам, але і для дезінфекції різних поверхонь і води. Властивість відбілювача вбивати грибки і мікроби буде вельми до речі в разі масштабного спалаху інфекції або якщо в крані раптом закінчиться вода і пити доведеться з найближчого водоймища. Для дезінфекції приміщення потрібно буде обробити засобом всі поверхні навколо, а для очистки води - додати в неї по 2 краплі на літр, при концентрації хлору 4-6%, перемішати і залишити приблизно на півгодини. Якщо вміст хлору значно менше, то лийте, не менше 10 крапель, більше - вистачить і однієї. Для дуже брудної води ця формула не працює і кількість хлору потрібно подвоювати.
 

 

Зубна нитка


Зубна нитка має високу міцність, завдяки чому її можна використовувати як волосінь для риболовлі або ж зробити з неї засіб для лову невеликих тварин. Крім того, їй можна з'єднувати між собою предмети, пов'язуючи їх разом, а якщо під рукою немає нічого іншого, вона згодиться і для накладання швів.

 
Рослинна олія

 
Отримати користь з цього продукту можна навіть тоді, коли з провіанту нічого буде смажити і заправляти. Якщо змочити олією папір або гілки, то горіти вони будуть сильніше і довше. Налив масло в невелику ємність і закріпивши в ній волокнистий шнур, можна зробити   світильник. З масла можна приготувати собі і народні ліки. Наприклад, настоявши на маслі звичайнісінькі кульбабки, можна отримати засіб від опіків. Не варто забувати і про те, що це дуже калорійний продукт. Якщо справи будуть зовсім погані і доведеться харчуватися буквально листям, лийте на них масло. Смачніше, звичайно, вони від цього не стануть, але будуть набагато калорийніші.


Тампони

 
Засіб гігієни завжди герметично запаковано, а значить з нього можна спорудити стерильну пов'язку на рану. За рахунок своєї упаковки вони зберігаються сухими, тому стануть відмінним матеріалом для розпалювання багаття. Той самий волокнистий шнур для імпровізованої лампи можна зробити з тампона, точніше однієї з його частин - мотузки. Її треба буде відірвати, просочити маслом і підпалити.


Скотч


Наявність в арсеналі скотча дозволяє худо-бідно закрити питання з лагодженням деяких речей, медичною допомогою і зі будівництвом. Все що прийшло в непридатність і розвалюється на частини можна скріпити, нехай і на час, клейкою стрічкою. При відсутністі пластирів на пошкоджене місце можна накласти скотч. Він же дозволить попередити появу мозолів. При зведенні тимчасового притулку завжди потрібно щось скріплювати: за допомогою скотча можна з'єднати між собою плоскі поверхні або зв'язати разом якісь матеріали.


КонсервиЩо робити з вмістом консервів і так зрозуміло. Але підвищити шанси на виживання може і порожня банку, тому не поспішайте від неї позбавлятися. У ній можна кип'ятити воду на багатті, зробити імпровізовану лампу або спиртовку, або покласти в неї камінчиків і повісити на дереві, а кінець мотузки, відступивши кілька сантиметрів від землі, обмотати по периметру місця ночівлі - вийде сигналізація.


Ганчірки і рушники


В екстремальних умовах ганчір'я перетворюється в універсальний утеплювач. Універсальний - тому що утеплити можна як себе, наштовхавши їх під одяг або обмотавши, наприклад, навколо ніг, так і притулок, заткнувши ганчірками щілини. Якщо ганчір'я набралося багато, його можна зшити разом, зробивши подобу ковдри. Суху тканину можна використовувати як трута.

 

Чайні пакетики

 

Звичайний чайний пакетик може стати безцінним доповненням до вашої аптечки. Один з компонентів чаю - дубильні речовини. Вони мають протизапальну дію і мають бактеріостатичну і бактерицидну дію відносно деяких мікробів. Танін чаю поглинає і виводить з організму радіоактивний стронцій-90, попереджаючи розвиток променевої хвороби і білокрів'я, а також важкі метали, такі як свинець, кадмій, ртуть або цинк.


Мішок для сміття


Покрівля, вода, дощовик, мотузка - всім цим набором речей вас може забезпечити звичайний мішок для відходів. Прихований резерв використання мішка такий, що він може замінити мінімум 10 речей. Яких саме і як - можна знайти тут.


Картопляні чіпси

 

З'їсти їх ви встигнете завжди, але цього краще не робити, якщо ви плануєте розпалити багаття. Масло, яким просякнуто чіпси, відмінно горить, тому чіпси можна використовувати для розпалювання багаття. Якщо так вийшло, що немає ні гілочок, ні трісок і іншої традиційної деревини, то доведеться в якості палива для багаття пожертвувати жменею-другою чіпсів.Создан 19 окт 2014