ТРИВОЖНА ВАЛІЗА

Вибір одягу для тривожної валізи

Одяг - найважливіша річ у "тривожній валізі". Без одягу людина довго не проживе, особливо в нашуму кміматі. І це всім очевидно.


1. Вибір одягу


1.1. всесезоной одяг

При формуванні тривожного комплекту одягом, виникає ряд труднощів організаційного плану. А саме, укомплектувати тривожний рюкзак одягом окремо на всі сезони - фізично неможливо. Вага та обсяг такого рюкзака буде дуже великим. У зв'язку з цим, кращим рішенням буде створити в "тривожній валізі" комплект різноманітного одягу, розрахований на середньорічну температуру у вашому регіоні з похибкою +/- 10-15 градусів за Цельсієм.

Наприклад, якщо середньорічна температура +5,5, то комплектуємо тривожний рюкзак набором одягу, відповідно під температуру в діапазоні +20 - -20 градусів.

Одяг комплектується за принципом "капусти" / "листкового пирога" - кожний наступний шар одягу в "тривожній валізі" забезпечує більший захист від холоду. Тим самим "шаровість" одягу передбачає використання того чи іншого шару при конкретної температурі навколишнього середовища.


1.2. Спецодяг

Автор цих рядків у більшості випадків віддає перевагу вітчизняному спецодягу, коли заходить мова про формування тривожного комплекту. Причин тут декілька:

     Спецодяг спочатку створюється під агресивне середовище  - холод, опади, механічний вплив і т.д.
     Спецодяг коштує досить дешево в порівнянні із звичайним цивільним одягом.
     Величезний вибір в магазинах.

Фактично, спецодяг - це єдиний вид одягу, який можна вибирати для різного роду екстремальних ситуацій.


1.2.1. Пара слів про камуфляж та спецодяг зі знаками приналежності до певних державних структур.

Зараз в продажу є дуже багатий вибір камуфляжного одягу за цілком прийнятними цінами. Різні фасони курток, розвантажувальних жилетів, костюми для мисливців і туристів приваблюють своєю барвистістю. Здавалося б, даний вид одягу - ідеальна знахідка для тривожної валізи - дешево, сердито, а головне - красиво. Але все не так просто.

Надзвичайні ситуації бувають різними, в т.ч. і викликані людським фактором - війни, міжетнічні зіткнення, революції. В умовах подібних соціальних хвилювань будь-яка людина, одягнена в камуфляж, виглядатиме як потенційний учасник конфлікту. Відповідно, багаторазово підвищується ризик бути затриманим або пораненим чи взагалі вбитим однією зі сторін зіткнення. І цей доведений практикою факт необхідно враховувати.

З іншого боку, камуфляж забезпечує хороше маскування на природі. І якщо НС не пов'язана з вищеописаними соціальними катаклизмами, то камуфльований спецодяг цілком може стати надзвичайно зручним в екстремальній ситуації, а так же захистити вас від очей сторонніх, якщо умови НС змушуватимуть вас проводити якийсь час на природі, поза містом.


1.3 Термобілизна

Зараз існує так звана термобілизна - спеціальна нижня білизна, яка щильно прилягає до тіла. Призначена вона для носіння при низьких температурах. Відрізняється від звичайного нижньої білизни кращою здатністю акумулювати тепло між тілом людини і тканиною, що дозволяє звести до мінімуму втрату тепла. Легко, одягається практично під будь-який одяг. Не сковує рухів. Але коштує не дешево. Але для зимових умов - найкращий варіант. Існує кілька типів термобілизни: теплозберігаюче, вологовіводяще і їх гібрид.


2. Перелік одягу для тривожної  валізи

Узагалі одяг підбирається індивідуально, охопити всі нюанси і тонкощі тих чи інших видів одягу неможливо. Ось головні критерії, застосовувані при виборі одягу:

     міцність
     довговічність
     стійкість до механічних пошкоджень
     стійкість до опадів
     універсальність
     максимально ефективний захист від холоду

2.1. верхній одяг

Накидка від атмосферних опадів з капюшоном
     В спекотну і холодну погоду не тільки захищає від вологи, але і зберігає тепло тіла. Радимо купувати накидку подорожче, з найбільш міцного матеріалу і хорошою системою застібання (як мінімум - гудзики).
Куртка
     Куртка повинна бути всесезонна, тобто бути не жаркою в весняно-осінній період і зігрівати в зимовий, стійка до опадів. Не завадить наявність великої кількості кишень. Обов'язкова наявність капюшона, т.к. хороший капюшон захищає голову від вітру краще будь шапки.
Штани
     1-2 шт., По сезону. Не завадить наявність великої кількості кишень.
     Штани краще купити якісь спеціалізовані (для мисливців-рибалок).
Головний убір
     Бейсболка на літо (за бажанням), тепла шапка на інші пори року.
Рукавички
     Рукавички необхідні на холодну пору року.

2.2. Взуття

Може бути декількох типів:

Берци
     Черевики типу "Берци" зізнаються багатьма туристами та мисливцями. Хороші берци НЕ промокають, залишають рухомим голеностоп, знижують ризик розтягування зв'язок і сухожиль, фіксуючи стопу. Для "тривожного валізки" краще вибрати "берци" осінньо-літнього типу, т.к. в них можна сміливо ходити і зимою, одягнувши додатковий вовняний носок.
Кеди
     Легке взуття на сухий і теплий сезон.
Валянки
     Найкращий захист ніг від холоду під час морозів. Щоб уникнути зносу підошви і її намокання, використовуються гумові галоші.

Як видно, різновидів взуття досить багато і в тривожний рюкзак все не помістити, т.к. вага рюкзака обмежує комплектацію. Радимо помістити в тривожний рюкзак берци як найбільш універсальний тип взуття.


2.3. Нижня білизна

Светр
     1 шт. Теплий светр з високим "горлом".
Футболка
     1-2 шт.
Майка (за бажанням)
     1-2 шт.
Тільняшка або водолазка (за бажанням)
     1-2 шт.
Шкарпетки прості
     5-10 пар. Шкарпетки - надзвичайно важлива складова одягу. Холодні або промоклі ноги погіршують ситуацію людини. Скупитися на кількість пар шкарпеток в тривожному комплекті не варто. Це твердження стосується й вовняним шкарпеткам:
Шкарпетки вовняні
     2-4 пари.
Труси
     2 шт. Чоловічі труси краще вибирати "сімейні", т.к. труси типу "боксери" і "плавки" не забезпечують належну вентиляцію, що може погано позначитися на гігієну.
Кальсони (подштанники)
     1 шт. Носяться під штанами з цілю захисту від вітру і холоду.Создан 08 сен 2014