ТРИВОЖНА ВАЛІЗА

Пакування речей в тривожній валізі

1. Захист рюкзака і речей

Оскільки абсолютно не відомо, в яких умовах доведеться експлуатувати "тривожну валізу", то стає очевидним той факт, що грамотне укомплектування речей - запорука їх збереження та ефективності виживання.


1.1. Зовнішній захист рюкзака

В першу чергу необхідно захистити тривожний рюкзак від зовнішніх впливів, а саме - передбачити механізм, що захищає рюкзак від намокання. Наприклад, від дощу і мокрого снігу.

Існує кілька варіантів, як приховати рюкзак від негоди:

     Використовувати натільний плащ-дощовик типу пончо, одягнувши його і на рюкзак
     Використовувати спеціальну накидку для рюкзака

1.1.1. Використання натільного плаща-дощовика типу пончоМінуси даного варіанту досить суттєві - для того, що б зняти або одягти рюкзак, доведеться знімати і пончо. Це загрожує намоканням одягу людини, та й в цілому дана процедура досить скрутна. Тому, даний варіант краще не розглядати, а заздалегідь придбати спеціальну накидку для рюкзака (іноді входить в комплектацію рюкзака).

1.1.2. Спеціальна накидка для рюкзака


Плюси очевидні: в негоду можна сміливо знімати рюкзак, не зачіпаючи натільний захист.


1.2. Внутрішній захист

Якщо з якої-небудь причини в рюкзак все ж потрапить вода, то захист речей на даному етапі повинен забезпечити індивідуальні упаковки кожного комплекту речей.

Будь-які види предметів в "тривожніцй валізі", які можуть стати непридатними через промокання, найкраще зберігати в поліетиленових мішках. І, бажано, окремо, упаковуючи кожну річ індивідуально в свій мішечок, а не запихаючи все скопом в один великий пакет.

Для дрібних речей, типу набору носових хусток, зв'язки бинтів, таблеток та іншого, краще використовувати маленькі харчові мішечки:

Для більш великих предметів, наприклад одягу, можна використовувати звичайні побутові пакети.

Крім звичайних поліетиленових пакетів, можна використовувати багаторазові гермомешкі. Існують різні обсяги даних видів мішків, що продаються, як правило, в туристичних магазинах. Є компресійні мішки, водонепроникні, що дозволяють заощадити місце за рахунок ущільнення одягу.

Для зберігання хрупких речей, а так само для зберігання дрібних предметів, можна використовувати різні контейнери, як секційного типу:

 

     - Медична аптечка, створена на базі контейнера для рибалок.

так і не секційного:


     - Медична аптечка, створена на базі контейнера для зберігання і перенесення їжі.

В сучасних гіпермаркетах вибір подібного роду контейнерів достатньо обширний: є харчові контейнери, медичні, контейнери для рибалок / туристів / мисливців і т.д. Однак, захоплюватися контейнерами не варто, тому що використання контейнерів створює у рюкзаку зайву вагу.

 

2. Як зберігати речі в рюкзаку

Речі в рюкзаку потрібно зберігати таким чином, що б чітко знати, що де лежить і не змішувати різні по своїй приналежності предмети. Продукти харчування не повинні лежати спільно з ліками, а елементи гігієни не повинні зберігатися разом з інструментами побутового призначення.

Предмети і речі, які часто можуть бути використані (дощовик, засоби для розпалювання вогню, медикаменти), необхідно зберігати таким чином, що б доступ до них не був утруднений нагромадженням інших речей. Для цього часто використовувані предмети краще класти в окремі додаткові кишені рюкзака (або одягу), або укладати їх поверх інших речей тривожного комплекту.Создан 07 сен 2014