ТРИВОЖНА ВАЛІЗА

Вибираємо рюкзак для «тривожної валізи».

Рюкзак - найважливіша складова «тривожної валізи». Грамотно вибраний рюкзак забезпечить надійність, зручність і необхідну місткість. В ідеалі рюкзак краще вибирати виходячи з особистого досвіду носіння, але якщо такого немає, то в принципі для «тривожного валізки» цілком підійде будь туристичний рюкзак, благо зараз в спеціалізованих магазинах, що торгують похідної амуніцією, повно найрізноманітніших рюкзаків на будь-який смак і колір .


1. Як вибрати рюкзак?

 

1.1. Типи рюкзаків

Рюкзаки бувають декількох типів:

1.1.1. "Колобки".

Рюкзаки представляють собою безформний речовий мішок з брезенту, тканини чи іншого матеріалу, що має дві лямки. Завантажений до межі "колобок" не дуже зручний при носінні, т.к. центр тяжіння не розподіляється на спину і таз, а зосереджений в одній точці. За рахунок цього біг, подолання перешкод і інші активні дії в таких рюкзаках утруднені - за наявності важкого вантажу може "перекинути" власника через зміщений в сторону центр ваги.
Має мінімальний обсяг, що варіюється в межах від 20 до 60 літрів.

З плюсів подібного роду рюкзаків - їх "невбивчість", ціна і вага.


1.1.2. Анатомічні рюкзаки

Даний вид рюкзаків представляє собою мішок із синтетичної тканини (авізент), що має в своїй конструкції елементи з різних легких сплавів і пластика, що надають рюкзаку форму.

Рюкзак має "спину" - частина рюкзака, що примикає до тіла і забезпечує комфорт при носінні.
Стяжки дозволяють регулювати обсяг рюкзака залежно від його реального вмісту.
Поясний ремінь полегшує перенесення великовагових вантажів - при використанні такого ременя навантаження знімається з плечей і перекладається на нижню частину тулуба.
Грудна стяжка, яка фіксує між собою лямки рюкзака, забезпечує неможливість сповзання лямок з плечей і, як наслідок, стійкість рюкзака на тілі.
Зовнішні кишені призначені для дрібних і часто використовуваних предметів.
Клапан відстібається не повністю, найчастіше на ньому присутня додаткова кишеня.
Розкриваються додаткові секції на дні, що збільшує обсяг.

Обсяг рюкзака від 30 і більше (~ 130) літрів.1.1.3. Станкові рюкзаки

Багато чого, сказане про анатомічний рюкзак, відноситься і до станкових моделямией. За винятком того, що в основі станкових рюкзаків лежить рама, створена з алюмінієвого сплаву або вуглепластика, яка перерозподіляє навантаження в область попереку й надає рюкзаку форму. Відмітна особливість станкових рюкзаків - це їх жорстка конструкція. Станкові рюкзаки застосовуються туристами для тривалих піших подорожей, коли є необхідність в перенесення великогабаритних вантажів. Рама кріпиться до рюкзака з боку спини і дозволяє прикріплювати до неї додатковий вантаж. Станкові рюкзаки травмонебезпечні, т.к. при падінні нерідкі випадки пошкодження хребта об жорстку металеву раму.


 

1.2. Який саме рюкзак обрати?

На нашу скромну думку, в якості оболонки для "тривожної валізи" краще використовувати "колобок", солдатський або анатомічний рюкзак. Аргументами "за" можуть служити такі фактори, як:

     ціна
     травмообезпечність
     зручність і комфорт носіння
     гнучкість і регульований обсяг
    вага рюкзака (наприклад, порожній анатомічний рюкзак важить приблизно 1.5 кг., Що для тривожного комплекту є не допустимим).

1.3. Який обсяг рюкзака вибрати?

Обсяг рюкзака вимірюється в літрах. За обсягом рюкзак вибирається залежно від того, скільки речей ви плануєте нести. Ми б порадили вам придбати рюкзак тільки після того, як основна частина предметів буде зібрана, і ви зможете адекватно оцінити той об'єм рюкзака, який вам потрібен. На нашу думку, обирати рюкзак для "тривожної валізи" необхідно місткістю щонайменше 50 літрів.


2. На що звернути увагу при придбанні рюкзака?

Як і при придбанні будь-якої речі, необхідно звернути увагу на якість виробу. Рюкзак необхідно оглянути на наявність браку. Переглянути стан швів. Поцікавитися фірмою-виробником, наскільки авторитетний даний виробник на ринку подібних товарів.

 

3. Як укладати речі в рюкзак?

Тут точної відповіді немає. Вважається, що важкі речі необхідно розташовувати ближче до спини, в нижній частині рюкзака. Основна маса повинна знаходитися на рівні плечей. Однак, найбіль використовувані речі, наскільки важкими вони не були, все-таки краще класти в верхню частину рюкзака або в додаткові кишені рюкзака, якщо вони є.

Групувати речі в рюкзаку найкраще за категоріями в поліетиленових пакетах.Создан 07 сен 2014