ТРИВОЖНА ВАЛІЗА

 

Що таке тривожна валіза? Труднощі при комплектації.
 

Що таке тривожна валіза?


Напевно, багато хто знає такий термін, як «тривожнийа валіза» - набір необхідних предметів, який необхідно мати офіцерам армії і МВС на випадок будь-якої екстреної ситуації, пов'язаної з родом їх служби. Судячи по сухому армійському протоколу, в такий комплект повинні входити речі, призначені конкретно для військових офіцерів, речі в більшості випадків непотрібні для простої людини (наприклад, набір олівців або командирська лінійка).

Тут ми конкретизуємо інформацію щодо створення «тривожної валізи» для цивільних осіб - заздалегідь зібраного комплекту речей, необхідних кожній людині на випадок будь-якої раптово виниклої надзвичайної ситуації, яка змушуватиме в найкоротші терміни покинути рідний дім і місто.

Правильно укомплектована тривожна валіза повинна забезпечувати автономне існування людини в більшості екстремальних ситуацій, коли поблизу немає води, їжі, тепла, даху над головою. З таким комплектом ви впевнено зможете:

     Оперативно залишити своє житло, якщо раптово опинитеся в зоні локальної надзвичайної ситуації - пожежі, повені, землетруси, обвалу грунту і т.д.
     Евакуюватися з міста, району, області при надзвичайній ситуації обласного масштабу, такої як техногенна або біологічна катастрофа.
     Переховуватися від переслідування.
     Втекти з зони збройного конфлікту.
     знаходитися в будь-яких інших екстремальних ситуаціях.

Давайте відразу внесемо невелику ясність щодо визначення: насправді ніякої «валізи» немає і не буде - для створення «тривожної валізи» потрібен рюкзак. «Тривожна валізак» - це всього лише гарний термін.

 

Труднощі при комплектації


Формування тривожного рюкзака може займати за часом до декількох місяців. Фактори, що впливають на тривалість процесу комплектації, перераховані нижче:

Найважливіший фактор - розуміння необхідності того чи іншого елемента тривожного рюкзака. Приходить з досвідом. З першого разу у вас навряд чи вийде зібрати якісний тривожний чемоданчик.
Фінансовий фактор.
Фактор вибору між якісними речами і ширвжитком. Перевіряється як практикою, так і порівняльними характеристиками. Найкраще "протестувати" аналогічний примірник елемента тривожного комплекту в повсякденному житті.

         Не секрет, що товари низької якості на даний момент заполонили ринок у всьому світі. Деякі товари приваблюють своєю ціною, але як показує практика, подібного роду товари найчастіше є просто масогабаритними моделями їх якісних аналогів. Одним словом - барахло:

Грань, що відокремлює від маразму

Численні рекомендації радять включати в "тривожну валізу" якомога більше речей, найчастіше дійсно необхідних (наприклад, сокиру, пилку). Але розширювати нескінченно тривожний комплект не можна, бо реальна маса такої "валізи" стає просто непідйомною для людини. І з цим необхідно рахуватися. Взагалі, проблема ваги - основна проблема при формуванні тривожного рюкзака.

Звичайно ж потрібно пам'ятати, що "тривожна валіза" комплектується на 40-50% під конкретну людину. І цілком можливо, що ви для себе захочете включити якісь речі, не згадані нами. Це нормально. Головне, треба пам'ятати, що тривожний комплект - це не прогулянковий ранець з ноутбуком, а засіб, що дозволяє не замерзнути і не померти з голоду в перші дні трагедії.Создан 07 сен 2014