ТРИВОЖНА ВАЛІЗА

 

Концепция ресурсу
«Все проходить. І це - теж - приблизно такі рядки були написані на знаменитому кільці царя Соломона і саме ці рядки найчастіше згадуються, коли мова йде про те, що в цьому житті немає нічого постійного. Все проходить і все змінюється. Іноді - дуже повільно, цілими десятиліттями. А іноді зміна звичного способу життя відбувається в лічені дні, години або навіть хвилини. Не перестають спалахувати війни, відбуватися катастрофи і природні катаклізми - непряме вище сказаному підтвердження.

Переважна більшість сучасних людей живе «сьогоднішнім днем» і вважає за краще не замислюватися про те, що завтра може не стати звичної для них картини світу, в якій вони благополучно прибувають. Надзвичайні обставини і всілякі природні катаклізми завжди здаються чимось далеким, існуючим лише в «медійному» просторі Інтернету і телевізора, тим, що трапляється з іншими. Доказом тому може слугувати хоча б факт того, що в переважній більшості квартир наших співгромадян не має навіть банального вогнегасника, не кажучи вже про щось більше! І коли раптово спалахує небезпека, яка зачипає непідготовлену людину, то бідоласі можна тільки поспівчувати - в умовах будь-якої серйозної НС у людини є всі шанси безвісно згинути в перші години трагедії.

Після розпаду СРСР далеко назад були відкинуті активні практики навчання населення основам життєдіяльності у навчальних закладах та на підприємствах. Цивільна оборона була виключена з життя суспільства, ставши неактуальним атавізмом, "марним відгомоном холодної війни" і несмаком з естетичної точки зору. Тим самим, виросло кілька поколінь громадян, що не усвідомлюють сам факт того, що перед обличчям загрози вони абсолютно не захищені. У них немає не тільки теоретичної бази поведінки в умовах НС, у них немає навіть банального розуміння того, що постійна готовність до екстремальної ситуації - цілком нормальний стан людини.

 Надзвичайну ситуацію не можна передбачити. Ніхто не знає, коли і де спалахне знову лихо. Бути може, за сотні кілометрів від вашого будинку. А може, під вікнами вашого будинку. Сьогоднішньої ночі. І як би не стали розвиватися події, шанс вижити буде у того, хто буде підготовлений до надзвичайної ситуації. Як морально, так і фізично.Создан 07 сен 2014